Релокейт — історії та досвід

PL. #3 Пошук квартири

Цей пост створено для того, щоб допомогти знайти квартиру. Ми не будемо водити вас за руцю чи виступати посередником, просто розкажемо про свій досвід.

Припустимо, ви знайшли роботу. Поки готується запрошення, контракт та інше, то треба собі щось знайти для того, щоб жити. Деякі роботодавці пропонують помешкання, мій же - ні, проте може допомогти та "звести" з тими, хто квартиру орендує.

Я ж шукав власними силами. Мушу визнати, вийшло доволі непогано.

Одразу зазначу, що коли ви на сайтах побачите, наприклад, що квартира знаходиться на 5 поверсі, то пам’ятайте, що поляки, як порядні європейці, ведуть індексацію поверхів з нуля. Я про це забув та відкидав усі пропозиції з "першим" поверхом через те, що й так 15 років жив на рівні землі майже.

Отже, тепер я розкажу про ті канали, які використовував я:

 1. В Польщі, як і в Україні, є сайт OLX. На ньому я знайшов декілька непоганих пропозицій. На одну квартиру міг піти подивитися, але тоді дуже сильно зачепила інша, як і обрав, власне. Також тут запам’яталася квартира, у якій хотіли задаток майже вдвічі більший, аніж для поляків. Будьте уважні та обачні.
 2. Gratka - тут непоганий фільтр пошуковий, проте саме на цьому сайті пропозицій досить цікавих не було.
 3. Lento - на цьому сайті я також шукав, були відгуки, але справа дійшла тільки до кількох переписок. Теж схожий на OLX.
 4. Domiporta - стрьомнуватий сайт, не всюди були зображення, проте й там шукати можна. Трошки не подобається інтерфейс
 5. Gumtree - додатковий сайт для пошуку. Майже нічого особливого
 6. Otodom - мій фаворит. Я на ньому й знайшов собі квартиру. Також було кілька дзвінків та розмов з іншими. Досить непоганий інтерфейс.

Тепер - до суті. Якщо ви не досить добре володієте польською, то багато хто зможе запропонувати контракт й англійською.

Короткий словник термінів:

 • Miesięcznie - квартира
 • Liczba pokoi - кількість кімнат. Для 1 людини підійде й 1 кімната (або kawalerka - такий вид помешкання, у якому кухня та кімната між собою не мають стін. Студія).
 • Powierzchnia - площа.
 • Kaucja - задаток, який повертається після виселення. Слід врахувати, що з нього додатково можуть бути списані кошти у разі пошкодження майна.
 • Piętro - поверх
 • Winda - ліфт

Врахувати також треба, що у поляків багато лічильників, у тому числі й на калорифері, який допомагає регулювати тепло не тільки в зимку, а й протягом усього року.

Я заселявся наприкінці квітня, тому заплатив задаток та суму, яка рівня місячній вартості проживання поділеній на 5 ((P/30 (кільіксть днів у квітні))* 6 (кількість днів, що залишилися до травня)). Проста арифметика.

Мій приїзд до міста відбувся уночі. Оскільки у ньому я нікого не знав абсолютно, то доцільно було для початку заселитися у готель. Ще вдома я знайшов один дешевий, що був неподалік автовокзалу. Проте було стільки речей, що 1.5 кілометри я йшов 1.5 години. Але дійшов, заселився. Довелося платити карткою, бо на руках було лише 100PLN, а це була денна вартість проживання. Оскільки я заселявся все ще уночі, то треба було заплатити за 1.5 доби. Заплатив, відпочив. Домовився оглянути першу квартиру. Добре, що вона була відносно поруч.

Ось тут мені пощастило, бо ця перша квартира й стала моєю. Розміщена добре, є все, що треба для душі (плита холодильник, балкон, пральна машина, ліфт). Я попрохав ще мікрохвильовку у власнику, він погодився її надати за додаткову місячну плату (+20 PLN). Тільки єдина біда квартири - інтернет. Після українських провайдерів (навіть "Волі") я довго плювався в Естонії на місцевих, проте тут нема можливості підключити жодного провідного, тому маємо що маємо - 3G модем в роутері. З місячним пакетом на 50 Гб.

Власник запевнив, що це дуже багато як для місячного пакету. Я його запевнив, що 50 Гб - це "доволі спокійний вівторок без ентузіазму в Тенетах". Він трошки злякався, але виду не подав.

Контракт підписали. За ініціативою власника кожен з нас зробив світлини того, що у квартирі було пошкоджено до мене. Записали показники лічильників, паспортні данні тощо. Він також дзвонив мені на роботу та питав чи дійсно я там буду працювати, тому все серйозно.

Власне, так. Це все. Особа, у якої знімаю квартиру, доволі привітна, навіть чайник привіз у квартиру чисто як бонусом. Пропонував залишити якісь рушники, чашки тощо.

Яку квартиру обирати вам - це ваш вибір. У центрі, як і зазвичай, дорожче. Проте треба врахувати витрати на дорогу та додаткові послуги. Бо я, наприклад, не плачу за газ, адже його нема. Сподіваюся, цей пост вам чимось допоможе.




Leave your response!