Релокейт — історії та досвід

PL. #1 Пошук роботи

Вітаю, друзі. Якщо ви читаєте ці рядки, то, ймовірно, вирішили переїхати для роботи в іншу країну, або ж міркуєте над такою можливістю. Щодо себе, я, хоч і працюю зараз в ЄС, ще до кінця не вирішив.

Варто також зазначити, що у цьому блозі здебільшого будемо писати про релокейт з ціллю роботи в сфері ІТ. Для інших видів заробітку ви можете переглянути безліч доволі непоганих відео на YouTube.

Я довго шукав роботу в Україні, переїзд до Польщі не був ціллю чи планом, просто так сталося. У цьому пості я хотів би приділити увагу тим ресурсам, які допомогли (або ж допомагають) у цій справі.

  1. Сайт Rabota.ua та його великий брат Pracuj. Власне, через нього й вдалося, проте всьому свій час;
  2. Сайт з вакансіями для іноземців Careers in Poland. Частина вакансій дозволяє прикріпити резюме та надіслати через форму на сайті, частина змушує переходити на сайти роботодавців та заповнювати форму там. Здебільшого - з попередньою адміністрацією;
  3. Work.ua. Ще один відомий український сайт. Проте там частина вакансій дублюється з Rabota, а це й не дивно;
  4. Headhunter. Особисто мені не подобається цей сайт тим, що не можна прикріпити файл з CV, використовувати лише внутрішнє. І там досить малий вибір вакансій ха межами України;
  5. Рекрутингові компанії. Одна з них (зі Львова) вийшла на мене сама. Телефонували, розмовляли польською, англійською, питали про досвід та прохали надіслати CV. Як вони на мене вийшли - загадка. Треба буде якось на дозвіллі запитати.

Власне, ці канали - основні. Також можна й на Djinni, кілька пропозицій було, в тому числі й з релокейтом, і доволі вдало також шукати на DOU, хоча там більше вакансій для України.. Знайшов, як написав вище, через Rabota. Ба, більше того, ККД цього сайту мене приємно вразив: 2 відповіді позитивні, в обидвох пройшов технічне інтерв’ю, лишень, чомусь, начальник малої компанії з малого міста під Варшавою не захотів спілкуватися. Що ж, не проблема.

А що далі? Та те саме, що в Україні. Ваша кандидатура зацікавила роботодавця, він вам зателефонував чи написав листа, ви пройшли телефонну співбесіду (або через Skype). Якщо все добре - вас беруть та роблять документи для цього, вимагаючи від вас різноманітні скани паспортів та всього такого.

Можна ще згадати випадок з паном Макувкою, проте цей чоловік вийшов на мене сам, а роботу пропонував віддалену. А ми ж говоримо зараз про переїзд.

Власне, ніхто не обмежує саме цими сайтами. Можна шукати та знаходити. Треба добиватися своєї цілі та йти вперед, не опускаючи рук. Якщо вже вирішив - то йди до кінця.
Leave your response!